Karides Nasıl Pişirilir?

Karides Nasıl Pişirilir?
04.04.2021
347

Kabuklu bir deniz canlısı olan karides, kolay pişirilmesi, az oranda doymuş yağ içermesi ve düşük kalori değeri ile diğer deniz ürünlerinden ayrılır. Eşsiz lezzetinin yanındaki bu özellikleriyle karides diyet dönemlerinde bile rahatça tüketilebilecek bir protein kaynağıdır. Yeter ki karides pişirmenin detaylarına hakim olun.

Hangi yöntemi, hangi karides tarifini seçerseniz seçin, nefis bir karides için dikkat etmeniz gereken ilk püf noktası aynıdır: karidesi uzun süre pişirmemelisiniz! Uzun süre pişirildiğinde karides karakteristik tadını kaybeder, suyu kaybolur ve lastik gibi bir kıvam alır.

Izgara karides:

Karides ızgara için en doğru seçim jumbo karidestir. Küçük boy karidesleri de şişlere dizerek ızgara yapabilirsiniz. Bu yöntemde karidesleri şişe dizmeden önce soğuk suda yarım saat kadar bekletmelisiniz. Karidesleri şişlere sırt sırta değecek şekilde dizmeniz karın kısımlarının yanmasına da engel olur. Izgara yapmadan önce karidesleri bütün halde zeytinyağı, maydanoz, kekik, limon suyu, sarımsak ile marine etmek de lezzetlerini arttıracaktır.

Whatsapp
Gıdasan İç ve Dış Ltd. Şti.
Gıdasan İç ve Dış Ltd. Şti.
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
zeytinburnu Bilgisayar servisi